Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Znaczenie e-learningu w biznesie

Juliusz Zakrzewski 2023-04-03 0 komentarzy
Znaczenie e-learningu w biznesie

Obecnie formę e-learningu, czyli uczenia się zdalnie, może przyjąć zdobywanie każdego rodzaju wiedzy. W ten sposób można uczyć się i studiować, zdobywać nowe umiejętności poprzez udział w szkoleniach i kursach, rozwijać swoje kompetencje w danej branży czy poznawać nowy język. Udział w zajęciach online czy korzystanie z e-platform daje liczne korzyści, oszczędza czas, jest wygodne, a także tańsze niż klasyczna forma przekazywania wiedzy, można zatem spodziewać się, że zjawisko to będzie coraz popularniejsze.

Szczególne zaś zasługi może oddać e-learning w biznesie. Jak wiadomo, czas to pieniądz, zaś korzystanie z platform do e-nauki oszczędza go wiele, nie tylko uczącym się pracownikom, ale też pracodawcom, mogą bowiem na przykład łatwo kontrolować wiedzę i postępy swych pracowników. Taka nauka przydaje się przy tym w różnych okolicznościach - w czasie onboardingu, czyli wdrażania nowego pracownika, w przypadku obowiązkowych kursów, jak BHP, jak i w sytuacji, gdy zachodzi konieczność rozszerzenia czy podniesienia kwalifikacji. Dotyczy to na przykład wdrażania nowych technologii, zmian przepisów czy opracowania nowych produktów. W dodatku kształcić w ten sposób pracowników można indywidualnie - oferowane przez firmę Wecreo szkolenia i platformy do ich przeprowadzania dają możliwość między innymi indywidualnego wytyczania ścieżek edukacyjnych.

Duże znaczenie ma też fakt, że szkolenia opracowywane przez tę firmę są kreatywne i ciekawe, a dzięki temu - angażujące oraz faktycznie efektywne. Nudne szkolenie w tradycyjnej formie może nie dawać pożądanych rezultatów, a w zdecydowanej większości przypadków bardzo ważne jest, by uczestnicy przyswajali prezentowaną im wiedzę. Kreatywne szkolenia wieńczą na przykład quizy, sprawdzające ową wiedzę.

Skomentuj wpis