Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Wszystko co potrzebne do wyprawki do szpitala

Ewelina Maciejewska 2019-04-06 0 komentarzy
Wszystko co potrzebne do wyprawki do szpitala

Przygotowując się do porodu przyszli rodzice, powinni zwrócić szczególną uwagę na zgromadzone dotychczas rzeczy dla swojego maluszka. Wśród nich znajdą się na pewno takie, które bez wątpienia przyszła mama będzie mogła zabrać ze sobą do szpitala.

W czasie ciąży wszystko ma znaczenie. To, co każda kobieta powinna mieć gotowe w 36. tygodniu ciąży to wyprawka do szpitala – gotowa lista przydatnych akcesoriów niezbędnych w tym czasie dostępna jest na stronie wyprawkowy.pl. Przyszła mama powinna zadbać o swój komfort psychiczny dlatego w celu uniknięcia niepotrzebnych stresów, rodzice powinni uwzględnić przy pakowaniu porę roku, w której dziecko przyjdzie na świat.

Wybierając szpital, warto wcześniej zasięgnąć opinii w sieci lub zapytać inne mamy, jak wspominają swój poród. Niektóre placówki zapewniają na czas pobytu odpowiednie przybory pielęgnacyjne. Większość mam jednak decyduje się na własną wyprawkę, co bez wątpienia wpływa korzystnie na ich równowagę psychiczną, mając świadomość, że same o wszystko zadbały.

Na co zwrócić uwagę przygotowując się do porodu?

Pakując torbę do szpitala, trzeba pamiętać o zabraniu wszystkich potrzebnych dokumentów, a także badań, które przyszła mama zgromadziła przez cały okres ciąży. Czas porodu zależny jest od indywidualnych predyspozycji fizycznych organizmu. Może trwać zatem kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt godzin. W torbie szpitalnej powinny zatem znaleźć się wszystkie rzeczy, które umilą ciężarnej czas na porodówce. Może to być odtwarzacz z ulubioną muzyką albo książka.

Warto zadbać też o komfort maluszka, który po przyjściu na świat będzie musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Może się okazać, że skrupulatnie wybrany przez rodziców kocyk będzie pomocny przy usypianiu malca, co pomoże mamie odpocząć i zregenerować siły.

Skomentuj wpis