Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Prawo rodzinne - w jakich sprawach pomagają adwokaci z Warszawy?

Maciej Kozłowski 2023-12-18 0 komentarzy
Prawo rodzinne - w jakich sprawach pomagają adwokaci z Warszawy?

Sprawy, które regulowane są przez prawo rodzinne, to przede wszystkim:

  • rozwody,
  • ustalenie kontaktów i opieki nad dziećmi,
  • podział majątku,
  • alimenty.

Osoby, które czeka rozprawa sądowa w którejś z takich spraw, mogą skorzystać z porad udzielanych w Kancelarii Prawa Rodzinnego Noriet. Postępowaniom takim zwykle towarzyszy wiele trudnych emocji, dlatego fachowe wsparcie okazuje się często niezbędne. Zajmujący się sprawami z zakresuprawa rodzinnego adwokaci z Warszawy przygotują w imieniu klienta potrzebne pisma, a także dostarczą do sądu dokumenty niezbędne do tego, by postępowanie mogło być rozpoczęte.

Jednymi z częstszych spraw z tej gałęzi prawa są rozwody. Prawnik przedstawia klientowi, jakie decyzje w sprawie formalnego zakończenia małżeństwa może podjąć sąd. Adwokat dokładnie analizuje sytuację, a także ustala w porozumieniu z klientem najlepszą strategię. Może uczestniczyć również w mediacjach z drugą stroną i próbować doprowadzić w ten sposób do porozumienia współmałżonków.

W wyniku rozwodu konieczne jest też ustalenie opieki nad dziećmi. Adwokaci mogą prowadzić sprawy związane z ograniczeniem lub pozbawieniem sprawowania opieki na skutek zaniedbywania swoich obowiązków i nadużywania praw.

Prawo rodzinne obejmuje także sprawy związane z podziałem wspólnego majątku. Prawnik służy w tej kwestii pomocą w ustaleniu, co należy do dóbr wspólnych, a co do dóbr osobistych każdego z małżonków. Kolejną kwestią, jaką pomoże uregulować adwokat, są alimenty - dla dzieci i wypłacane na rzecz współmałżonka.

Skomentuj wpis