Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Posiłki dla bezdomnych

Mariusz Woźniak 2018-10-29 0 komentarzy
Posiłki dla bezdomnych

Od wielu lat pomoc osobom bezdomnym na Pomorzu świadczy Stowarzyszenie ProBono w Baninie, które prowadzi schronisko dla bezdomnych, gdzie podopieczni mogą liczyć na specjalistyczną pomoc fachowców, placówka oferuje także posiłki dla bezdomnych, wszyscy przebywający w domu tymczasowego pobytu mogą liczyć na przynajmniej trzy posiłki dziennie, w tym jeden ciepły.

Warto wiedzieć, że wszystkie tego typu placówki muszą spełniać bardzo wysokie standardy, dokładnie określone w ustawie o pomocy społecznej, o czyn można poczytać na firmowej stronie ośrodka probonogdansk.pl, dowiesz się tam, że posiłki dla bezdomnych, to nie wszystko, gdyż podopieczni placówki mogą liczyć na fachową opiekę medyczną i pomoc psychologiczną oraz terapeutyczną. Kadrę ośrodka stanowią, m.in.:

  • opiekunowie
  • referenci
  • psycholodzy
  • administratorzy.

Specjalistyczny ośrodek ProBono z Banina współpracuje także z wykwalifikowanymi osobami od aktywizacji życiowej i zawodowej. Wszystkie te działania mają na celu nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb osób bezdomnych, ale także mają na celu zmotywowanie ich do zmiany swojego życia na lepsze. Pomoc psychologa może także dotyczyć pomocy w wyjściu z nałogu i poprawie relacji rodzinnych, ponieważ wiele osób żyjących na ulicy bardzo często nie widziało się z rodziną nieraz wiele lat.

Każdy, kto chce przebywać w ośrodku tymczasowego pobytu, powinien pamiętać, że na terenie ośrodka nie wolno spożywać alkoholu, nie wolno się awanturować i należy przestrzegać godzin ciszy nocnej, która trwa od godziny 22.00 do 6.00 rano.

Skomentuj wpis