Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Oprawy downlight – jakie wybrać do domu?

Jeremi Nowicki 2023-08-18 0 komentarzy
Oprawy downlight – jakie wybrać do domu?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się oprawy sufitowe wpuszczane. Nic w tym dziwnego, ponieważ to rozwiązanie nadaje pomieszczeniu nowoczesny, minimalistyczny wygląd oraz jest wyjątkowo funkcjonalne. Sprawdzi się doskonale w mniejszych mieszkaniach. Co warto wiedzieć na temat oczek stropowych?

Oprawy downlight mogą występować zarówno w formie pojedynczych źródeł światła, jak i konstrukcji składającej się z kilku lamp. Montuje się je w podwieszanych sufitach. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się modele ruchome. Mechanizm umożliwia zmianę kierunku świecenia. Jest to przydatna funkcja, którą architekci polecają do dużych salonów połączonych z kuchnią. Oświetlenie tego typu można wykorzystać do doświetlenia szafy wnękowej czy półek i blatów kuchennych. W oprawach są najczęściej umieszczane żarówki LED lub modele halogenowe.

Aby system poprawnie działał, należy zainstalować w suficie podwieszanym przewody zasilające i kostki łączeniowe oraz wykonać otwory o odpowiedniej wielkości. Warto dobrze przemyśleć koncepcję, ponieważ zmiana ułożenia lamp będzie kosztowna i trudna. Eleganckie i trwałe oprawy można zamówić na stronie internetowej lug.com.pl.

Zakup dobrej jakości artykułów oświetleniowych od sprawdzonego producenta gwarantuje bezawaryjne działanie całego systemu oświetleniowego.

Skomentuj wpis