Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Niezawodny czujniki TPMS

Laura Kozłowska 2020-07-02 0 komentarzy
Niezawodny czujniki TPMS

Kierowca samochodu ma wpływ na bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i osób postronnych – przechodniów, rowerzystów i innych uczestników ruchu. Jeśli pojazd jest w złym stanie technicznym, awaria prawdopodobnie pojawi się w najmniej odpowiednim momencie. Nowoczesne auta mogą zasygnalizować problem już na samym początku, tuż po jego wystąpieniu, dzięki zastosowanym w nich czujnikom, systemom monitorującym, kontrolkom lub komunikatom wyświetlanym na desce rozdzielczej. W starszych modelach to właściciel musi trzymać rękę na pulsie, pilnować przeglądów i sprawdzać poziom zużycia części.

Jedne z częściej występujących problemów dotyczą ogumienia. Opony są narażone na uszkodzenia podczas jazdy nie tylko po nieutwardzonych drogach, ale także po asfalcie, zaś podczas długiego postoju może dojść do utraty ciśnienia, co z kolei wpływa na jakość jazdy. Zapobieżenie tym problemom może nie być proste, ale ogromnym ułatwieniem jest możliwość szybkiego zareagowania na zmiany ciśnienia w oponie. Od 2014 roku w nowych autach obowiązkowe jest stosowanie czujników, które powiadamiają o uszkodzeniu ogumienia. Czujniki TPMS montuje się bezpośrednio w kole, ale monitorowanie ciśnienia jest możliwe także przez system ABS. Właściciele aut wyprodukowanych wcześniej mogą sami zadbać o wprowadzenie takiego zabezpieczenia.

Dopasowanie właściwego czujnika do konkretnego modelu samochodu warto powierzyć mechanikowi lub skorzystać z oferty sklepu xfelgi.pl, gdzie dostępny jest specjalny konfigurator. Również kupując nowe felgi, należy sprawdzić, czy będą one kompatybilne z systemem TPMS. Przykładowo wszystkie felgi dodge oferowane przez sklep pozwalają na założenie takich czujników. Montaż czujników powinien przeprowadzić pracownik warsztatu, późniejsza obsługa może już być wykonywana samodzielnie.

Skomentuj wpis