Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Które rodzaje marihuany mogą być uprawiane?

Laura Szymczak 2023-09-04 0 komentarzy
Które rodzaje marihuany mogą być uprawiane?

Konopie znane są ludzkości od wielu tysięcy lat i na przestrzeni dziejów były wykorzystywane w medycynie ludowej, jako źródło pożywienia, budulca oraz włókien na odzież. Nic więc dziwnego, że w dalszym ciągu budzą zainteresowanie wielu osób, które pragną poznać ich odmiany i właściwości.

Niektóre osoby kolekcjonują nasiona różnych odmian, które można kupić np. na stronie f2seeds.pl. Należy ona do sklepu mającego pozwolenie na sprzedaż kolekcjonerskich gatunków, pochodzących od producentów z długoletnią tradycją. Zakup nasion jest całkowicie legalny, jednak ich kiełkowanie i uprawa są absolutnie zabronione przez prawo. Należy dodać, że sprzedawca nie odpowiada za ich niewłaściwe wykorzystanie.

Na wirtualnych półkach sklepu można znaleźć różne rodzaje marihuany. Tak naprawdę jest to potoczna nazwa suszu z kwiatostanu konopi indyjskich. Podziału gatunków konopi można dokonać na różne sposoby, np. według pochodzenia, oddziaływania na organizm, zawartości kannabinoidów czy legalności. Biorąc ostatni czynnik pod uwagę, w Polsce można hodować jedynie gatunki włókniste, wchodzące w skład katalogu roślin rolniczych uprawianych w UE.

Podstawowy podział nasion konopi to odmiany:

  • siewne,
  • indyjskie,
  • dzikie,
  • hybrydowe.

Różnią się one wymaganiami w uprawie, wzrostem, pokrojem, ilością nasion, zawartością różnych substancji itd. Jest to temat niezwykle obszerny, który można zgłębić na podanej stronie.

Skomentuj wpis