Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Dlaczego warto zatrudnić pracownika ze wschodu?

Konrad Górski 2020-02-25 0 komentarzy
Dlaczego warto zatrudnić pracownika ze wschodu?

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej miliony rodaków wyjechało za granicę do pracy. Z tego powodu polscy pracodawcy utracili wielu fachowców, którzy są obecnie niezbędni, przy dynamicznie rozwijającej się gospodarce. Obecnie bardzo wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie pracowników ze wschodu, opcja ta ma bowiem wiele zalet. 

Pracodawca decydujący się na zatrudnienie pracownika z Ukrainy może bardzo wiele zyskać. Takie osoby bardzo często wyróżniają się dużą sumiennością w wykonywaniu swoich obowiązków. Realia rynku pracy w ich ojczyźnie są znacznie gorsze niż w Polsce, dlatego bardziej doceniają swoją posadę. Z tego samego powodu nie są zbyt wymagający w stosunku do własnej pensji, dzięki czemu pracodawca może zoptymalizować koszty zatrudnienia. 

Istotną kwestią przy zatrudnieniu osób ze Wschodu jest to, że nadal dostępni są tam bardzo dobrzy fachowcy. Ukraina nie jest tak dobrze rozwinięta gospodarczo, jak Polska, przez co nie wykorzystuje w pełni potencjału swoich obywateli. Jedynym minusem w przypadku fachowców z Ukrainy jest konieczność wywiązania się z wielu formalności, których spełnienie zajmuje dużo czasu. Muszą oni mieć m.in. odpowiednią wizę. Przedsiębiorcy, których interesują pracownicy ze Wschodu w Poznaniu,  powinni sprawdzić ofertę agencji Dialekt Group. Oferuje ona atrakcyjny leasing pracowniczy, pośrednicząc między obywatelami Ukrainy a polskimi pracodawcami. W celu poznania szczegółowej oferty firmy i skorzystania z jej usług najlepiej odwiedzić jej stronę internetową. 

Skomentuj wpis