Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Maść przeciwbólowa - na co zwracać uwagę?

Radosław Woźniak 2019-03-11 0 komentarzy
Maść przeciwbólowa - na co zwracać uwagę?

Nie musi tak jednak być. Od najdawniejszych czasów ludzkość szukała roślin i substancji o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, ściągającym i zmniejszającym obrzęk. I znajdywała je! Dzisiaj przemysł farmaceutyczny oferuje całą gamę środków w formie żelów, kremów, maści czy tabletek.

Dlaczego lepiej wybrać maść przeciwbólową niż tabletkę?

Oczywiście najwygodniej jest połknąć tabletkę, ale nie warto tego robić odruchowo. Dlaczego? Tabletki przeciwbólowe drażnią żołądek, a żołądek mamy tylko jeden. Musi nam starczyć na całe życie. Podrażniony żołądek sam daje dolegliwości bólowe i jest utrapieniem dla chorego.

Jak wybrać maść przeciwbólową?

Obecnie wybór jest ogromny i ciężko jest podjąć dobrą decyzję. Większość z nas wybiera się do apteki i prosi o pomoc farmaceutkę w okienku. To jednak błąd. W pierwszej kolejności warto poszukać maści przeciwbólowej jeszcze w domu. A gdzie? W Internecie! Tam można na spokojnie przejrzeć ofertę apteki i spośród wielu środków, znaleźć ten dla siebie.

Przede wszystkim trzeba przeczytać skład (na przykład na stronie firmy Apteka w Sieci) i znaleźć w nim składniki aktywne. Będą to leki, wyciągi roślinne, olejki eteryczne i płyny oparte na spirytusie. Sprawdźmy, jakie dokładnie mają działanie, czy tylko przeciwbólowe, a może również przeciwzapalne? Czy rozgrzewają, czy wychładzają? Część urazów dobrze reaguje na ciepło, a inne na zimno. Czy znajdują zastosowanie w bólach pourazowych, a może nadają się tylko do bóli reumatycznych? Dobrze, aby przeznaczenie maści przeciwbólowej pokrywało się z naszym sposobem jej zastosowania.

 

Skomentuj wpis