Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Grota solna w Poznaniu

Kazimierz Kaźmierczak 2018-12-22 0 komentarzy
Wpis

Jednym z najchętniej odwiedzanych tego typu miejsc w Polsce jest grota solna w Poznaniu, której szczegółowy opis znajduje się pod adresem internetowym sollan.pl. Jest to pomieszczenie w formie jaskini, gdzie ściany zostały pokryte kruchem i cegłami solnymi, a podłoga wysypana gruboziarnistą solą kłodawską. Panuje tam taki klimat jak nad morzem - powietrze dzięki dużej zawartości soli jest oczyszczone i zjonizowane ujemnie - co pozwala przebywającym tam osobom wchłaniać zbawienne dla ich zdrowia pierwiastki, jak: jod, wapń, magnez, potas i selen.

Wchłanianie dobroczynnych, pochodzących z soli pierwiastków wspomagają dwie duże tężnie solankowe. Jedna tężnia jest kamienna, natomiast druga została wykonana z brzozowych witek, które mają dodatkowe prozdrowotne właściwości. Dzięki temu, że spływająca po nich solanka rozbija cząsteczki soli, pierwiastki mogą głębiej wnikać do górnych dróg oddechowych korzystających z groty osób.

Poznańska jaskinia solna została dodatkowo wyposażona w generator solny, czyli specjalistyczne urządzenie, które umożliwia inhalację aerozolami solankowymi o ultrawysokich parametrach rozdrobnienia cząstek. To z kolei korzystnie działa również na dolne drogi oddechowe człowieka. Ponadto zastosowanie takiego urządzenia sprawia, że powietrze w grocie zostaje oczyszczone z pyłu, kurzu, dymu, pyłków alergicznych oraz zanieczyszczeń cząsteczkami mineralnymi zawartymi w solankach.

Wewnątrz groty solnej działa wysokiej klasy wentylacja oraz panują optymalne warunki termiczne - temperatura powietrza wynosi średnio 19-23 stopnie Celsjusza. W czasie jednego seansu w pomieszczeniu może przebywać około 12 dorosłych osób wraz z dziećmi.

Skomentuj wpis