Wejdź na szczyt rozpoznawalności z gorskieszosowe.pl

Przywitaj się z nami!

Drenaż limfatyczny

Kazimierz Kaźmierczak 2019-03-26 0 komentarzy
Wpis

Drenaż limfatyczny jest tak naprawdę masażem uciskowym, w którym chodzi o poprawę krążenia zarówno limfy, jak i płynów tkankowych. Jak uzyskuje się ten efekt? Wystarczy przesunąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych. Najważniejszym efektem jest eliminacja zapalnych obrzęków i zastojów.

W jakich przypadkach specjaliści zalecają stosowanie drenażu? Między innymi przy zespole Raynauda, po takich zabiegach chirurgicznych jak mastektomia, niewydolności żylnej, niedowładach (związanych z uszkodzeniem nerwów), a także urazach i kontuzjach. Drenaż limfatyczny w Bydgoszczy jest wykonywany między innymi w nowoczesnym gabinecie rehabilitacjawroblewski.pl przy ulicy Nakielskiej. To okazja na poddanie się leczeniu pod okiem specjalisty w zakresie anatomy trains, medycznej akupunktury (suchego igłowania), terapii manualnego Mulligana, treningu siłowego, torowania nerwowo-mięśniowego czy MDT McKenzie.

Co ciekawe, drenaż można potraktować jako zabieg kosmetyczny, ponieważ ułatwia usuwanie opuchlizn oraz cellulitu. Oczywiście ta metoda nie jest przeznaczona dla każdego pacjenta. Właśnie dlatego tak ważne są indywidualne konsultacje pod okiem specjalisty w zakresie rehabilitacji.

W jednym miejscu istnieje możliwość przeprowadzania rehabilitacji związanej z reumatyzmem, urazami i operacjami, leczenia wad postawy, wdrażania terapii manualnej czy pozbycia się uporczywego bólu kręgosłupa lub stawów obwodowych. Do tego dochodzi omawiany drenaż limfatyczny oraz rehabilitacja specjalnie dla aktywnych sportowców.

Skomentuj wpis